Mediální piknik pro ředitelky a ředitele knihoven

pátek 14. 10. 2022
10:00 až 12:00
Online:
Zoom Meeting

začíná za

dní
hodin
minut
sukund

Mediální piknik pro ředitelky a ředitele knihoven je unikátní setkání, kde se v krátkém čase dozvíte vše podstatné o společném komunikačním tématu knihoven, kterým je pro nadcházející dva roky mediální gramotnost. 

Během pikniku se společně zastavíme u otázky, proč ze všech možných témat byla vybrána právě mediální gramotnost. Představíme, co už se podařilo zpracovat a na čem se ještě pracuje.  Ujistíme se, že v tom rozhodně nejsme sami, a že je tu řada partnerů, kteří nám s tématem mohou pomoci, a řekneme si, kde je najít. A připomeneme si také, kde na plánované aktivity sehnat peníze. V rámci pikniku bude prostor na otázky i komentáře ze stran všech zúčastněných.

Knihovnám se už teď daří vytvářet svébytné vzdělávací a komunitní aktivity. Příklady z praxe ukazují, že oblast mediální gramotnosti nabízí celou škálu témat a přístupů, které lze rozvíjet v hravé a přátelské atmosféře, kde se lidé učí od sebe navzájem. Společné posilování mediální gramotnosti je koneckonců především cestou, jak si navzájem lépe porozumět ve světě plném rozporuplných zpráv proudících z různých informačních kanálů.

Svoji účast prosím potvrďte zde.

Těšíme se na vás!

Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze a zpravodaj Priority 6

Barbora Hořavová, ředitelka Nadace OSF

Roman Giebisch, předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků

Olga Černá, ředitelka Městské knihovny Tábor

Lenka Hanzlíková, Městská knihovna v Praze

Tereza Lišková, Nadace OSF