Chceme být členem

Sdružení knihoven vítá nové členy z řad městských knihoven. V roce 2021 byla založena samostatná sekce SDRUK, která se stará primárně o potřeby manažerů městských knihoven. Sekce připravuje vzdělávací a rozvojové aktivity, podporuje přenos právního a administrativního know-how a poskytuje prostor pro sdílení manažerských zkušeností, radostí i strastí. Nejste na to sami, je tu pro vás SDRUK.

Chcete mít prst na tepu českého knihovnictví, hledat možnosti dalšího rozvoje a spolupráce? Chcete se podílet, nikoliv se jen účastnit, na pořádání odborných akcí, získat nové kontakty i mimo svůj obor a nahlížet knihovny kritickým okem? Staňte se členy Sdružení knihoven ČR.

Dokumenty:

 

Sdružení knihoven ČR reprezentuje a zastupuje knihovny všech typů, ať už jde o knihovny veřejné, specializované či univerzitní.

Svou činností podporuje jejich zájmy, má své zástupce v Ústřední knihovnické radě, v Unii zaměstnavatelských svazů, úzce spolupracuje se Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR, dále s Asociací knihoven vysokých škol ČR a knihovnami Asociace muzeí a galerií v ČR. Více zde.