Ředitelé sobě

Sdružení knihoven ČR podporuje management knihoven a podporuje, aby management podporoval další management. Sdílený problém je menší problém. A vlastně to možná ani není problém, protože už ho někde vyřešili.

Nevíte si rady se směrnicemi o home officu, připravujete nový knihovní řád, hledáte informace o možném zapojení do celorepublikových projektů? Tak tohle už někde znají, mají a umí a neváhají se podělit.

Koho a kde se ptát

První dotaz by měl samozřejmě směřovat na sdruk@sdruk.cz, nicméně ředitelé se sdružují i neformálně na facebooku, dále mají každý měsíc manažerský zoom a k dispozici je i úložiště sdílených dokumentů, kde můžete dohledat vzory smluv/směrnic/pokynů z různých knihoven. Kdybyste chtěli proniknout i do těchto striktně členských vod, není nutné zaříznout kohouta a třikrát se otočit ve směru hodinových ručiček, ale napsat e-mail tajemnici sdružení Mgr. Martině Wolne: reditelka@knihovnatrinec.cz.

Zároveň uvítáme, chcete-li sdílet i své dokumenty, svá know-how, protože, jak bylo řečeno na začátku článku: sdílený problém je menší problém. A SDRUK je zde proto, aby knihovny při řešení svých problémů měly na koho se obrátit.