Získejte do knihovny kvalifikovanou IT podporu, datovou analýzu, projektové řízení nebo UX design

Díky spolupráci s Czechitas má SDRUK k dispozici stipendia pro certifikované výukové programy Googlu. Knihovny mají díky této nabídce šanci získat kvalifikovanou sílu v oblastech, které si externě často nemohou dovolit.

Knihovníci a knihovnice mohou získat kvalifikaci v oblasti IT podpora, Datová analýza, Projektové řízení a UX design prostřednictvím online kurzů Google Career Certificates. Pro získání dovedností, které je možné rovnou uvést do praxe, není nutná žádná předchozí zkušenost. Kurzy probíhají na platformě Coursera, je možné je absolvovat vlastním tempem, časová dotace je maximálně deset hodin studia týdně, předpokladem je pouze znalost anglického jazyka.

Všech dosavadních 19 žadatelů o stipendia uspělo a zahájili (někteří již dokončili) své vzdělávání. Podle průběžných reakcí považují kolegové kurzy za přínosné a doporučeníhodné: „Krásný den, velice vám děkuji za tuto možnost. Kurz jsem již dokončila a vřele doporučuji.“  

Nabídka kurzů

 • IT podpora

  Uchazeč/ka se seznámí s různými oblastmi IT: hardware, software, internet. Bude umět řešit problémy a zajistit, že počítače a sítě fungují správně.
 • Datová analýza

  Datový analytik/analytička shromažďuje, převádí a organizuje data, díky čemuž může organizace činit podložená rozhodnutí nebo lépe informovat o své činnosti.
 • Projektové řízení

  Projektový manažer/manažerka zajistí, že projekty běží a jsou dokončeny s maximálním přínosem pro organizaci, cílové skupiny a další partnery.
 • UX design

  Design zaměřený na uživatelskou zkušenost pomáhá navrhovat takové produkty a služby, které jejich cílové skupiny rády a pohodlně využívají.

Jak postupovat?

 • Nominujte svého zaměstnance/zaměstnankyni do vybraného kurzu.
  Níže naleznete návrh znění e-mailu, který můžete poslat svým zaměstnancům/zaměstnankyním, vedoucím oddělení, personálnímu…
 • Vybraný uchazeč/uchazečka vyplní formulář Žádost o stipendium Google Career Certificates.
  V ní popíše, na jaké je nyní pozici, jaká je jeho/její motivace kurz absolvovat a jak získané dovednosti využije v knihovně na své stávající nebo v nové pozici. Jakým konkrétním způsobem stipendium pomůže konkrétním lidem (zaměstnanci/zaměstnankyni, knihovně, jejím uživatelům)?
  Posbírané Žádosti budou předány Czechitas, kde každou žádost individuálně posoudí.

SDRUK doporučuje

Úspěšným absolventům/absolventkám kurz otevře nové, potenciálně lukrativní možnosti pracovního uplatnění. Zamyslete se, ideálně s vybraným uchazečem/uchazečkou, jak zajistit, že získané know-how bude v nejvyšší možné míře využito pro knihovnu, případně knihovnictví obecně.

Návrh znění e-mailu pro zaměstnance/zaměstnankyně, vedoucí, personální oddělení…

Milé kolegyně, milí kolegové,

skrze spolupráci s Czechitas má SDRUK k dispozici stipendia, díky nimž můžete získat kvalifikaci v oblasti IT podpora, Datová analýza, Projektové řízení a UX design prostřednictvím online kurzů Google Career Certificates.

Pro získání dovedností, které je možné rovnou uvést do praxe, nepotřebujete žádnou předchozí zkušenost. Kurzy probíhají na platformě Coursera, je možné je absolvovat vlastním tempem, časová dotace je maximálně deset hodin studia týdně. Předpokladem je pouze znalost anglického jazyka.

Máte-li o některý z kurzů zájem, vyplňte Žádost o stipendium Google Career Certificates*. Posbírané Žádosti budou předány Czechitas, kde každou žádost individuálně posoudí.

* doplňte, upravte podle vlastního preferovaného postupu…