Knihovna odvedle na knihovnickém kongresu v Lipsku

Na přelomu května a června se na největším setkání německých knihovníků, kongresu, které pořádá Bibliothek und Information Deutschland (BID) (Spolkový svaz německých knihovnických a informačních spolků) reprezentovalo české knihovnictví, ať už odbornými příspěvky kolegů z různých knihoven, tak povedeným veletržním stánkem.

Oficiálně jsme tak zahájili tříleté partnerství českého a německého knihovnictví pod hlavičkou Library Next Door. Ta odkazuje k nejhustší síti knihoven v Česku, a také k sousedství s Německem – knihovna z Čech, knihovna z Německa, knihovna odvedle – a také na web www.librarynextdoor.net, kde najdete informace o partnerství, o českém knihovnictví v němčině, pár povedených momentek z kongresu, a kde bude postupně vznikat knihovnická seznamka.

Připravujeme totiž online mapu potenciálních partnerů, knihoven, které hledají protistranu v zahraničí pro výměnu informací, plánování společných aktivit, projektů, stáží a přátelských návštěv. Do mapy se bude moci zapojit každá organizace, která chce nabídnout své dovednosti a služby, která bude ráda sdílet svou zkušenost. Věříme, že tak bude pro knihovny snazší najít toho správného partnera pro svůj záměr.

Máte-li zájem o zapojení nebo o informaci, až bude mapa oficiálně spuštěna, zanechte nám na webu svůj e-mail.