Knihovny aneb Služby všeho druhu (13:45 – 15:15)

Zarouškované knihovny (Jana Jindřichová, Městská knihovna v Praze)

Zpráva o stavu rouškového fondu napříč knihovnami. Akvizice, cirkulace, revize a další zcela knihovnické úkony s novým typem dokumentů.

Jak to bylo v Poličce (Hana Šandová, Centrum technického vzdělávání Půda, Městská knihovna Polička)

Od prvního zakladače šikmých proužků po Tiskne celé Svitavsko aneb co se dělo v Městské knihovně v Poličce na jaře 2020.

Knihy až do domu (Lenka Greplová. Městská knihovna Ladislava z Boskovic, Moravská Třebová)

Roznáška knih v čase pandemie jako nová služba – ano, nebo ne? Případně jak na to, kde vzít lidi, jak proces nastavit a zautomatizovat tak, aby všechno stálo co nejméně času? Jaké jsou benefity a co může být problém? O své zkušenosti se podělí moravskotřebovská knihovna.

Knihovna nezavírá, knihovna žije (Dagmar Kučerová, Městská knihovna Louny)

Městská knihovna Louny zavřela dveře, ale dokořán otevřela virtuální prostor. Smyslem bylo udržení kontaktu se čtenáři a návštěvníky všech věkových skupin. Podpora v tíživé situaci, naplnění hesla, že knihovna je majákem života, že s knihovnou nelze zabloudit. Knihovna dětem – každodenní vysílání pro děti prostřednictvím facebooku, Řekni babičce, řekni dědovi – kampaň zaměřená na propagaci virtuálních aktivit knihovny prostřednictvím mladších lidí užívajících elektronická média, Knihy za dveře – dovážka za dveře na základě telefonické objednávky- Horké linky s Marcelkou ( služba sociálního charakteru sloužící ke kontaktu a komunikaci v těžké situaci), Třetí věk za školou – projekty, úkoly a aktivity pro studenty Třetího věku.