Tammy Westergard

Projekt Sandi – knihovny otevírají cestu k novým pracovním příležitostem
Příspěvek na prvním dni konference

Tammy Westergard představí „Projekt Sandi“, nedávno schválený program pro ekonomické oživení amerických států Nevada a Kalifornie, jehož je manažerkou. Cílem projektu je pomoci lidem, kteří v důsledku dopadů pandemie Covid-19 a probíhající ekonomické transformace přišli o práci. Nabízí možnost získat nové kompetence, které by jim umožnily zajistit si lepší pracovní příležitosti a vymanit se ze sociálního a ekonomického vyloučení.

Důležitým pilířem tohoto projektu jsou také veřejné knihovny, které Tammy Westergard vedla a inspirovala jakožto první knihovnice státu Nevada a představitelka asociace Nevada State Libraries and Archives (NSLA). Knihovny v Nevadě fungují jako základní vstupenka pro systém rekvalifikací a také průzkum kariérních příležitostí. Zároveň jsou místem, které zajišťuje přístup k informačním zdrojům a technologiím, které umožňují návštěvníkům rekvalifikovat se i distančně.

Projekt Sandi se primárně zaměřuje na klíčová odvětví nevadské ekonomiky, především v oblastech zdravotnictví, STEM (přírodní vědy, technologie, inženýrství/strojírenství, matematika) a nových technologií. K tomu projekt využívá také certifikované programy ve virtuální realitě, na jejichž vývoji spolupracuje také česko-americká firma Lifeliqe (v českých školách a knihovnách známější prostřednictvím své sesterské značky Corinth).

Library Leadership Through Digital Tools
Workshop

Jak mohou knihovníci podporovat učitele, studenty a dospělé distančním vzděláváním a digitální gramotností, aby každý mohl získat dovednosti platné ve světě automatizace? Workshop povedou: Tammy Westergard, Patrick (Tod) Colegrove a Sara Jones, hostem bude Karsten Heise formou videozáznamu.

Více o workshopu

Tammy Westergard modernizuje vzdělávání a kariérní rozvoj zapojením virtuální reality a využívá je ve prospěch ekonomických potřeb státu Nevada. Jako manažerka grantového projektu “Reimagine Workforce Preparation” pro Ministerstvo školství integruje 3D a virtuální realitu do posilování gramotnosti na trhu práce. Díky rovnému přístupu k vzdělávání a kariérnímu růstu, který zajišťují knihovny, získávají lidé nové pracovní příležitosti v oborech, které odpovídají aktuálním potřebám státu. Tammy je členkou American Library Association, Public Library Association, Nevada Library Association, Association of Records Managers and Administrators a Beta Phi Mu International Library & Information Studies Honor Society. Působí také jako členka mezinárodní poradní rady Nadace Knihovny Václava Havla.

Více o Tammy Westergard