Nominujte hvězdy českého knihovnictví na prestižní medaili Z. V. Tobolky!

I letos máte příležitost nominovat výjimečné osobnosti českého knihovnictví na medaili Z. V. Tobolky, knihovnického Oscara. Ocenění bude předáno na konferenci Knihovny současnosti 2024 v úterý 10. září za oslňujících blesků fotoaparátů a neutuchajícího potlesku publika, zkrátka nezapomenutelný zážitek pro všechny přítomné.

Koho můžete nominovat?

Víte o někom, kdo přinesl do knihovnického světa nový projekt, inovativní nápady, nebo kdo stabilně podporuje a rozvíjí knihovnické řemeslo? Možná znáte někoho, kdo rozvířil stojaté vody svým přístupem a nadšením. Takové osobnosti si zaslouží vaši nominaci! Není nutné nosit medaili do práce, ale jistě by mu či jí slušela.

Jak nominovat?

Nominace je možné zasílat do 31. května. Nezapomeňte, že nominovat může pouze členská knihovna Sdružení knihoven ČR. Nejste-li členy, nejjednodušší je oslovit krajskou knihovnu, příp. jinou knihovnu, která členem je.

  • Podmínky a formuláře najdete zde

Předchozí ocenění

Čerstvými nositelkami a nositeli jsou za mimořádný přínos Lenka Dostálová, Roman Dub, Miloslav Linc a Tomáš Kubíček, za celoživotní práci pak Zdeněk Matušík. Předávání (loňské předávání včetně překvapení Tomáše Kubíčka na youtube).

Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost ocenit ty, kteří činí české knihovnictví výjimečným. Nominujte své kandidátky a kandidáty na medaili Z. V. Tobolky.